مقالات

مقالات شیمی کاران سبز طوبی

ما برآنیم تا در کنار ارائه بهترین محصولات به مصرف کنندگان، با تولید و انتشار مطالب بروز و مقالات ارزنده، رسالت خود را جهت افزایش دانش عمومی و تخصصی همراهانمان به انجام رسانیم. در این خصوص، تیم تولید محتوای شرکت شیمی کاران سبز طوبی که متشکل از خبرگان حوزه تولید کودهای شیمیایی می باشند، در تلاشند تا با تولید محتوای مناسب در جهت افزایش هر چه بیشتر اطلاعات شما عزیزان، اقدام نمایند. در این صفحه شما می توانید به آرشیو تمامی مقالات این شرکت، دسترسی داشته و آنها را مطالعه نمایید. این مقالات متشکل از مقالات عمومی (برای عموم افراد) و همچنین مقالات تخصصی (برای افرادیست که بصورت تخصصی در این زمینه فعالیت میکنند) می باشد. همچنین در صورت وجود هر گونه سوال یا ابهام در خصوص مطالب و مقالات منتشر شده در وب سایت، شما می توانید در بخش نظرات که در قسمت پایینی هر مطلب قرار دارد، آن ها را با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت به سوالات و ابهامات مطرح شده، پاسخ داده شود.

شیمی کاران سبز طوبی

پنج واقعیت مهم درباره کودها

ما در این مقاله به معرفی پنج واقعیت مهم درباره کودها می پردازیم. اگر شما نیز از مصرفکنندگان کودها برای گیاهان و درختان خود هستید، مطالعه این مقاله برایتان بسیار مفید خواهد بود. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب »
شیمی کاران سبز طوبی

آیا مصرف زیاد کودهای نیتروژنی مشکل ساز است؟

کودها برای تولید و تامین غذای کافی برای جمعیت انسان استفاده می شوند. کودها مواد مغذی مانند پتاسیم، فسفر و نیتروژن را در اختیار محصولات کشاورزی قرار می‌دهند که به محصولات اجازه می‌دهد بزرگ‌تر شوند و سریع‌تر رشد کنند و غذای بیشتری تولید کنند. نیتروژن به ویژه یک ماده مغذی ضروری برای رشد هر موجود زنده روی زمین است. ما در این مقاله به این سوال مهم و اساسی پاسخ خواهیم داد که “آیا مصرف زیاد کودهای نیتروژنی مشکل ساز است؟”.

ادامه مطلب »
نقش و اهمیت عناصر ریز مغذی
شیمی کاران سبز طوبی

نقش و اهمیت عناصر ریز مغذی

ریز مغذی ها شامل عناصر معدنی شامل روی (Zn) ، مس (Cu) ، منگنز (Mn) ، آهن (Fe) ، بور (B) ، مولیبدن (Mo) است. حضور به اندازه و کافی این عناصر معدنی باعث افزایش رشد محصولات باغی و همچنین محصولات غلات ، حبوبات ، دانه های روغنی ، ادویه جات و مزارع را پرورش می شود.

ادامه مطلب »
عناصر 14 گانه مورد نیاز برای رشد گیاه شیمی کاران سبز طوبی تولید کننده کود آهن
شیمی کاران سبز طوبی

عناصر مورد نیاز رشد گیاه

در بحث کشاورزی همواره رشد کمی و کیفی محصولات و گیاهان در مزارع و باغات، یکی از دغدغه های اصلی کشاورزان و دست اندرکاران حوزه کشاورزی بوده است.

ادامه مطلب »
شیمی کاران سبز طوبی

کود آهن چیست؟ آشنایی اولیه با کود آهن

عنصر آهن يكي از ريز مغذي هاي ضروري براي ادامه حيات گياهان است، طوريكه اگر آهن به مقدار كافي در اختيار گیاه قرار نگيرد، گياه دچار بيماري فقر آهن يا همان زردبرگي مي شود كه در اين حالت چرخه فتوسنتز دچار اختلال شده و با كاهش جدي رشد و باردهي محصول مواجه خواهد شد.

ادامه مطلب »
شیمی کاران سبز طوبی

چگونه کود کلات آهن مناسب انتخاب کنیم؟

گیاهان فقط می توانند یون آهن (Fe2 +) را جذب کنند ، که در خاکهای با pH بالا (خاک قلیایی و pH قلیایی 8) بسیار ناپایدار است زیرا به سرعت اکسید می شود و تبدیل به آهن یون (Fe3 +) غیرقابل استفاده برای گیاهان می شود.

ادامه مطلب »